APDRAUDĖTE SAVO AR ARTIMŲJŲ SVEIKATĄ IR/AR GYVYBĘ IR JŪS AR JŪSŲ ARTIMASIS NUKENTĖJO/NUMIRĖ?

SUŽINOKITE, PENKIS PAPRASTUS DALYKUS, KURIUOS PRIVALOTE ŽINOTI, KAD PADIDINTUMĖTE GALIMYBĘ GAUTI DRAUDIMO IŠMOKĄ AR KOMPENSACIJĄ.

Bene visos draudimo paslaugas Lietuvoje teikiančios bendrovės siūlo transporto priemonių (automobilių, kitos mobiliosios technikos, vandens transporto priemonių ir kt.) draudimo paslaugą.

Visos draudimo bendrovės deklaruoja, kad Jūsų transporto priemonę apdraudžia nuo įvairiausių rizikų, kaip eismo įvykis, vagystė, vandalizmas, gamtos jėgos, ugnis ir kt.

Tačiau, ką visos draudimo bendrovės nuo savo klientų nutyli, tai, jog toli gražu ne kiekvieno įvykio, kurio metu buvo sugadinta/pavogta Jūsų transporto priemonė, atveju Jums bus išmokama draudimo išmoka.

Kol Jūs jaučiatės ramūs apdraudę savo transporto priemonę, manydami, kad kažkam negero nutikus, gausite draudimo išmoką, net nesusimąstote, kad draudimo bendrovė gali Jums NEMOKĖTI NĖ CENTO. Neretai atsidūrę tokioje situacijoje žmonės jau per vėlai sužino, kad kažkur draudimo bendrovės tinklapyje yra patalpintas dokumentas „Draudimo taisyklės“, kuriose draudimo bendrovė išvardija daugybę priežasčių, dėl kurių ji transporto priemonei nukentėjus NEMOKĖS draudimo išmokos arba mokės DAUG MAŽIAU.

Ir NEAPSIRIKITE, jeigu draudimo bendrovė ras bent mažiausią PRIEŽASTĮ KAIP JUMS NEMOKĖTI AR IŠMOKĄ SUMĄŽINTI, TĄ JI TIKRAI PADARYS.

Kodėl? Atsakymas paprastas! Kaip Jūs manote, iš ko draudimo bendrovės pelnosi? Klystate, jei manote, kad draudimo bendrovės pelnosi vien iš surenkamų draudimo įmokų besitikėdamos, kad apdraustam turtui nieko nenutiks. Iš tikrųjų, draudimo bendrovės aktyviai siekia, kad apdraustam turtui nukentėjus, jos galėtų nemokėti NĖ CENTO arba išmoką ESMINGAI SUMAŽINTŲ.

Taigi, ką Jūs galite padaryti, kad apsaugotumėte savo interesus kam nors nutikus Jūsų apdraustai transporto priemonei? Žemiau rasite 4 paprastus patarimus, kaip apsaugoti savo interesus!

  • Pirma, tinkamai ir atidžiai užpildykite eismo įvykio deklaraciją. Nepamirškite fiksuoti eismo įvykio aplinkybių: fotografuokite arba filmuokite, užsirašykite įvykio liudininkų kontaktinius duomenis;
  • Antra, esant reikalui (transporto priemonės vagystės, sugadinimo iš trečiųjų asmenų pusės, asmenų sužalojimo atvejais, taip pat kilus abejonėms dėl kalto asmens, ar kai kaltininkas pasišalina iš įvykio vietos) būtinai kvieskite policijos pareigūnus, greitąją pagalbą;
  • Trečia, neskubėkite draudimo bendrovei pateikti visų įvykio aplinkybių. Patikėkite, Jūsų pateiktą informaciją bus siekiama panaudoti prieš Jus, kad Jums nemokėti išmokos! Įvykio aplinkybes draudimo bendrovei pateikite gerai išsianalizavę Draudimo taisykles bei jose nurodytus nedraudžiamuosius įvykius, atsakingai parinkę žodžius bei formuluotes.
  • Ketvirta, jeigu dėl autoįvykio kaltas kito automobilio vairuotojas, būtinai išsisaugokite automobilio, vairuotojo bei jo atsakomybę apdraudusio draudiko duomenis (jie būna nurodomi deklaracijoje) ir nedelsdami apie įvykį praneškite ne savo, o būtent kaltininko draudimo bendrovei. Nepamirškite, kad iš kaltininko draudimo bendrovės galite reikalauti tiek turtinės, tiek ir neturtinės žalos atlyginimo, tačiau jos dydžio pagrindimui reikia įdėti pastangų – surinkti įrodymus/dokumentus;
  • Penkta, kilus neaiškumams, ką ir kaip daryti, nedelskite kreiptis į mus. Pavėluotas kreipimasis ar aukščiau nurodytų patarimų nesilaikymas stipriai padidina Jūsų šansus dėl sugadinto turto negauti NĖ CENTO.